Wierzymy w to, że każdemu rodzicowi zależy na prawidłowym rozwoju ich dzieci. Aby tak było, robią wszystko, co w ich mocy, zapewniając im najlepszą opiekę oraz dbając o to, by miało zabawki stymulujące rozwój. Do takich produktów zaliczyć można tablice manipulacyjne Woobiboo, które już od wielu lat towarzyszą dzieciom w Polsce, czyniąc ich dzieciństwo szczęśliwszym i bardziej kolorowym. Jeśli do tej pory nie słyszałeś o marce Woobiboo, jest to najlepszy moment, aby przybliżyć ci ideę tablic manipulacyjnych oraz opisać wszystkie korzyści, które twoje dziecko może dzięki nim zyskać.

Co to są tablice manipulacyjne?

Woobiboo to polska firma, która już od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji tablic manipulacyjnych dla dzieci. Są to specjalne zabawki, zawierające dużą ilość ruchomych elementów, którymi można poruszać, wkładać i wyjmować, zmieniać położenie, a także dotykać i odczuwać związane z tym bodźce, takie jak dotyk, twarość-miękkość, faktura itp. Stopień złożoności tablic manipulacyjnych dopasowany jest do wieku dziecka, a także jego wcześniejszych doświadczeń z tego typu zabawkami. Mając na uwadze dobro dzieci i ich bezpieczeństwo, tablice manipulacyjne Woobiboo produkowane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak drewno i tworzywa sztuczne, wykończonych w sposób niezagrażający zdrowiu. Zaokrąglone narożniki, brak ostrych krawędzi, solidne mocowanie elementów i brak małych części, które mogłyby zostać przez dziecko połknięte. Specjalna konstrukcja tablic manipulacyjnych pozwala na ich powieszenie na ścianie lub oparcie o fotel, tak by dziecko zawsze miało do niej łatwy dostęp.

Jak tablice manipulacyjne Woobiboo działają na rozwój dziecka?

Korzystaniu z tablic manipulacyjnych przyświeca więcej niż tylko jeden cel. To bardzo dobra zabawa, ale także stopniowe rozwijanie umiejętności dziecka, które będą kształtować jego przyszłe życia.

Umiejętności motoryczne

Dzieci korzystając od najmłodszych lat z tablic manipulacyjnych, wykształcają w sobie prawidłowe odruchy chwytania rączkami, obracania oraz inne pożądane zdolności motoryczne. Ruchome element tablic stymulują je do ruchu i wysiłku, sprawiając, że wszystkie partie mięśniowe rozwijają się w odpowiednim tempie i są ze sobą w należyty sposób skoordynowane. Korzyści z tego wynikające zauważymy już po krótkim czasie, kiedy dzieci nie będzie mieć problemu z jednoczesnym chwytaniem przedmiotów dwoma rączkami. Obracające się koła zębate, elementy, które należy wkładać w odpowiadające im miejsca, a do tego różne dźwięki oraz materiały o różnych fakturach. To wszystko sprawia, że dziecko otwiera się na zupełnie nowe bodźce, których przestaje się bać i szuka ich jeszcze więcej.

Woobiboo zamienia dzieci w małych odkrywców

Dzieci bawiące się naszymi tablicami manipulacyjnymi, stopniowo odkrywają coraz to nowe ich możliwości. Im dziecko potrafi więcej elementów wprawić w ruch, tym częściej okazuje się, że tablica skrywa pewne tajemnice, które mogą dzieci fascynować i zachęcać do dalszych poszukiwań. Wszystko zostało zaprojektowane i wykonane w sposób, który ma dzieci motywować do dalszego szukania i zachęcać do długiej zabawy. Zabawy, podczas której poznają nowe kolory i dźwięki, a także samodzielnie szukają sposobów na rozwiązywanie mniej lub bardziej złożonych zagadek i problemów. Poręczne rozmiary tablic manipulacyjnych Woobiboo sprawiają, że można je zabrać ze sobą w podróż lub na wakacje, zapewniając dzieciom odpowiedniej jakości rozrywkę, która nie pozowli im się nudzić.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz