W dzisiejszym artykule przygotowałam myślę, że ciekawą propozycję zabawy edukacyjnej, która nie tylko dostarczy satysfakcji dzieciom w przedszkolu, ale również poszerzy ich wiedzę o fascynującym świecie ptaków polskich zimujących w naszym kraju. Gra pamięciowa memory to nie tylko doskonała rozrywka, ale także skuteczna metoda rozwijająca pamięć i koncentrację u najmłodszych. Dlaczego więc warto sięgnąć gry memory? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Dlaczego gry memory to fajna zabawa?

Gra memory nie tylko dostarcza emocji, ale również wspiera rozwój kognitywny dzieci. Poprzez ćwiczenie pamięci krótkotrwałej, dzieci rozwijają umiejętność koncentracji, analizy i rozwiązywania problemów. Ponadto, uczą się rozróżniać detale, co ma pozytywny wpływ na rozwijanie umiejętności czytania, pisania i matematyki w przyszłości. W połączeniu z tematem ptaków zimujących w Polsce, gra staje się nie tylko edukacyjną rozrywką, ale także sposobem na bliższe poznanie fascynującego świata przyrody.

Jak grać w memory – zasady gry

Gra memory to prosty, ale skuteczny sposób na rozwijanie zdolności pamięciowej. Zasady są klarowne – karty z obrazami są rozmieszczone na stole obrazkiem do dołu, a zadaniem gracza jest odnalezienie par poprzez odwracanie dwóch kart na raz. Jeśli odkryte obrazy są zgodne, gracz zdobywa parę i ma kolejny ruch. Jeśli nie, karty zostają odwrócone z powrotem, a gracz musi zapamiętać ich lokalizację. W przypadku dzisiejszej propozycji, karty przedstawiają piękne i różnorodne ptaki polskie zimujące w naszym kraju.

Gra memory ptaki do druku

9 par ptaków zimujących w Polsce, które również mogą nie raz zawitać do karmnika umieszczonego w ogrodzie. Aby zwiększyć trwałość wyciętych kart z ptakami można przykleić na grubszą tekturkę, za laminować lub obkleić szeroką taśmą dwustronną. Obrazki z ptakami są kolorowe i szczegółowe co ułatwi zapamiętanie charakterystycznych cech ptaków.

Ptaki gra memory: Rudzik, Modraszka, Kowalik, Wróbel, Kos, Sikora bogatka, Dzwoniec, Dzięcioł duży, , Strzyżyk. Pierwsze 7 ptaków bardzo często możemy spotkać zimą w przydomowych karmnikach. Dowiedz się czym dokarmiać ptaki zimą, aby nie zrobić im krzywdy. Ponadto ptaki są podpisane, aby starsze dzieci, które potrafią czytać, mogły lepiej zapamiętać ich nazwy.

Warto podkreślić, że wszystkie (ilustracje/zdjęcia) przedstawione ptaki są rzeczywistymi mieszkańcami naszego kraju, co czyni tę grę pamięciową jeszcze bardziej edukacyjną i atrakcyjną dla najmłodszych uczestników. Każdy z tych ptaków pełni istotną rolę w ekosystemie, a ich obserwacja może być fascynującym zajęciem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Korzystając z naszej gry memory, możemy nie tylko dostarczyć rozrywki, ale także poszerzyć wiedzę najmłodszych o bogactwo przyrodnicze Polski.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz