Od jakiegoś czasu chciałam kupić zestaw do robienia biżuterii. Bowiem trudno zignorować zainteresowanie małej dziewczynki moimi łańcuszkami czy bogatą szkatułką babci. I kiedy 26 maja przyniosła z przedszkola pięknie zapakowany prezent, w którym była nie tylko pralinka, ale i własnoręcznie wykonana bransoletka z kolorowych koralików. Rozczuliła mnie upominkiem ogromnie oraz swoją szczerą radością i zadowoleniem z wykonanego prezentu. Nie mogłam tej ekscytacji pozostawić bez odpowiedzi.

Robienie biżuterii dla dzieci

Szukając zestaw do robienia biżuterii dla dzieci możesz dostrzec w sklepach bardzo atrakcyjną ofertę koralików. Akcesoria i koraliki do robienia biżuterii dla dzieci to piękne zdobione drewniane lub plastikowe elementy, które nawleka się na kolorowy sznureczek. Właśnie taką śliczną kolorową na sznureczku dostałam w prezencie z przedszkola. I to jest najbardziej tradycyjny sposób robienia biżuterii przez dzieci, ale w całej tej magii czegoś mi brakowało. Bo mimo łatwości tworzenia, estetyki i piękna to jednak pragnęłam innowacji. I tym sposobem znalazłam zestaw b.toys do tworzenia biżuterii. Koraliki nie wymagają nawlekania na sznureczek. Tworzenie bransoletek, naszyjników czy pierścionków jest banalnie proste – elementy się wczepia jeden w drugi.

Zestaw zawiera:

  • 300 różnorodnych elementów
  • 7 baz do tworzenia pierścionków
  •  5 baz do tworzenia bransoletek

Zalety robienia biżuterii dla dzieci

  • wspomaga sprawność manualną (np. manipulację palcami), co stanowi doskonałą podstawę dla rąk i palców do nauki pisania.
  • rozwija wyobraźnię oraz kreatywność
  • wspiera logiczne myślenie ponieważ nie wszystkie koraliki łączą się tak samo, więc dziecko musi się skupić, aby prawidłowo dobrać kolorowe elementy i połączyć je ze sobą.
  • różnorodność kolorów, kształtów – koraliki zróżnicowane dotykowo oraz wzrokowo genialnie stymulują dziecko sensorycznie
  • gra dedykowana dla dzieci wieku 4 – 10 lat
  • zestaw do kreatywnego tworzenia biżuterii dla dzieci idealnie wpisuje się w sektor – mądre zabawki dla 4 latka

W naszym przypadku koraliki do tworzenia biżuterii od B.toys okazały się idealnym prezentem. Łączenie koralików nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Kolorowe elementy, kształty, a także koraliki okazały się wielką atrakcją dla naszej dziewczynki. Tworzenie bransoletek i naszyjników to zabawa nie tylko dla najmłodszych, bo sami włączyliśmy się w tworzenie biżuterii. Łączenie elementów wymaga trochę siły, a mnogość różnych elementów jest samonapędzającym się motorem do komponowania ciekawej kolekcji biżuterii.

Zabawy twórcze, takie jak tworzenie biżuterii, to świetny sposób na zajęcie dzieci, zwłaszcza teraz, gdy termometry na zewnątrz biją rekordy temperatury. Bardzo często powoduje to także wysoką temperaturę w mieszkaniu/domu, jeśli nie ma klimatyzacji. Przebywanie na zewnątrz w cieniu może przynieść ulgę, ale utrzymanie dziecka na kocyku w jednym miejscu może być trudnym zadaniem. Dlatego też, robienie biżuterii, może pomóc Ci osiągnąć cel. Nie zapomnij o butelce wody, aby dziecko mogło swobodnie popijać w tak gorące dni. Ważne: w słoneczne dni należy bezwzględnie unikać wystawiania napojów (wody, soków) na działanie bezpośrednich promieni słońca.

Plastikowe koraliki do robienia biżuterii – opinie

B,Toys Pop – Arty szczyci się, że zestaw koralików do robienia biżuterii dla dzieci wykonane jest z bezpiecznego plastiku, który nie zawiera Bisfenolu A (BPA) oraz ftalanów. Stawiając ich produkt wysoko w rankingu w kwestii bezpieczeństwa oraz nietoksyczności. Dołączona broszurka wykonana z papieru z recyklingu zadrukowana tuszem na bazie soi zawiera sporo ciekawych wzorów do komponowanie efektownej biżuterii.

Nie byłabym jednak sobą, gdybym moja recenzja nie poruszyła kwestii zapachu, o ile taki występuje. Tuż po otwarciu pudełka z koralikami wyczułam specyficzny „techniczny” zapach. Po wyjęciu koralików z plastikowego słoja w ciągu kilku minut przestał być wyczuwalny. Inaczej wygląda sytuacja z ozdobami, które były zapakowane w dodatkowy woreczek foliowy. Kolorowe drobiazgi z woreczka to elementy do tworzenia pierścionków. Są one wykonane z miększego tworzywa. Ich zapach był ostrzejszy i wcale nie wywietrzał tak szybko jak w przypadku twardych koralików. Zestaw b.toys prezentuje się znakomicie i ma niepodważalne zalety sensoryczne jednakże zapach kreatywnych ozdób pozostawiam do indywidualnej oceny. Być może jednak to mój nos jest zbyt wrażliwy i wyłapuje to, na co inna osoba nie zwróciłaby uwagi.

B.Toys oferuje następujące zestawy.
B. Toys 50 elementów dostępne
B. Toys 150 elementów dostępne
B. Toys 275 elementów dostępne
B. Toys 300 elementów dostępne
B. Toys 500 elementów dostępne
Dodatkowo zestawy 50, 275, 300 i 500 elementowe cechują się różnymi kolorami zakrętek w serii, co wskazuje na różną zawartość kolorystyczną koralików w słoiku.

Zestawy do robienia biżuterii dla dzieci

Oprócz B.toys pop arty, w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć wiele innych ciekawych zestawów. Ja wybrałam B.toys ze względu na łatwość łączenia elementów i aspekty sensoryczne. Natomiast wpisując zestaw do robienia biżuterii dla dzieci lub koraliki do robienia biżuterii dla dzieci allegro ukaże się wam mnóstwo atrakcyjnych produktów. Pamiętajcie, że chłopcy również mogą być zainteresowani taką zabawką więc warto ich zapytać, czy nie chcieli by również zabawić się w jubilera. I co najważniejsze, wybieraj zestawy zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi wieku dziecka. Koraliki B.Toys ze względu na małe elementy nie nadają się dla dzieci poniżej 4 roku życia. Chyba, ze masz pewność i będziesz kontrolować zabawę swojego 3 latka to trening manualny z tymi koralikami będzie niezwykle cenny dla paluszków.


Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz