Alaantkowe BLW oraz Nowe Alaantkowe BLW zakupiłam przeszło rok temu. Zmotywowała mnie do tego kroku moja nieudolność oraz ogromna chaotyczność w kuchni przy przygotowywaniu posiłków dla mojego dziecięcia. Moja wiedza na temat gotowania jest spora, ale brak doświadczenia w komponowaniu posiłków dla tak małego brzuszka sprawił, że postanowiłam, że potrzebuję sprawdzonych przepisów mam które z sukcesem odżywiają swoje pociechy.
Obie książki Alaantkowe BLW są solidnej wagi podobnie jak ich ostatnie dzieło Alaantkowe BLW rośniemy . Książki podzielone na logiczne działy bez sugerujące automatycznie jaka potrawa najlepiej sprawdzi się na śniadanie, a jaka na obiad. Wiadomo, że można lawirować między I, II śniadaniem czy podwieczorkiem, a nawet kolacją. Ale zasadniczo posiłku obiadowego nie zaserwujemy malcowi o 10 rano w porze II śniadania. Aby nie zaburzać rytmu dnia i trawienia. Lubię te książki korzystam z przepisów, ale nie na tyle często aby móc się pochwalić, że zrobiłam wszystkie z proponowanych receptur w książkach. Tak więc nie przedłużając wstępu zapraszam do zapoznania się z moją opinią o aalantkowych książkach.
Alaantkowe BLW
Książka solidnie wymięta od częstego używania więc potwierdza, że leniwie na półce nie leżała. Ogromnym atutem tej książki jest bardzo merytoryczny wstęp który w przystępny sposób przedstawia jak przygotować się do rozszerzania diety swojemu dziecku. Czym jest BLW, czy każde dziecko może mieć rozszerzaną dietę w formie BLW. Wiedza w tym dziale jest bardzo skoncentrowana i uświadamiająca na co zwracać uwagę przy podawaniu posiłków czego nie można podawać dziecku, a co tak i w jakich ilościach np: mięso.
Dodatkowo wyjaśniły:
- Jakie akcesoria są niezbędne, aby wspomóc siebie dziecko w rozszerzaniu diety np; krzesełko, śliniaczki, bubek, sztućce, tacka jak również ochrona podłogi. Bowiem wiadomo, że pierwsze podrygi maluszka w podejmowaniu jedzenia nie są precyzyjne więc poco sobie dokładać pracy przy sprzątaniu jak jest na to złota rada dziewczyn 🙂
- Jak podjąć pierwszą próbę wspólnego jedzenia i nie zwariować.
- Jak łatwiej i bez stresu umilić czas gotowania
- Jakich przypraw używać, aby nie używać soli, a potrawy były wyraziste i apetyczne zarówno dla maluczka i starszych domowników.
- Akcesoria które powinny się znaleźć z naszej kuchni, aby precyzyjniej i szybciej komponować posiłki
Roztrzęsione mamy na samą myśl o rozszerzaniu diety tą książką się uspokoją. Warto zauważyć, że autorki to również młode mamy które jak każda chce i stara się podać wojemu dziecku to co najlepsze i najzdrowsze. Przepisy są łatwe w przygotowaniu i przede wszystkim lekkie z uwzględnieniem tego, że maluch dopiero zaczyna kosztować smaki więc konsystencja i różnorodność smaków to ogromny atut przepisów. Jak widzicie potrawy doskonale się odnajdą również na talerzu dorosłego pierogi leniwe ze szczypiorkiem zje starsze dziecko jak również rodzice. Minusem książki jest brak zdjęcia przy każdym przepisie gdyż jak wspomniałam przy recenzji Alaantkowe BLW rośniemy ja zdecydowanie najpierw jem oczami, a dopiero później zerkam na recepturę przygotowania. Ale wybaczam i staram się zrozumieć, że wówczas książka byłaby grubsza i ostatecznie droższa. Blisko 150 przepisów. Skrupulatnie oraz logicznie posegregowane więc zapomnij o chrupkach jako przekąska na spacerku bo z pomysłami Alaantkowe BLW będziesz mogła zabrać pełnowartościowy lekki posiłek i co najważniejsze mało brudzący dziecko i ciebie.
Alaantkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka kup TUTAJ
Nowe Alaantkowe BLW
To druga książka Nowe Alaantkowe BLW równie udana jak pierwsza. W tej książce znajdziemy ponad 100 bardzo smacznych oraz pożywnych przepisów dla dziecka jak również starszych członków rodziny. Autorki książek obrały sobie za cel, aby gotowanie dla młodej mamy było przyjemne, szybkie i zadowalające podniebienie wszystkich domowników.
Książka wzbogacona jeszcze większą ilością merytorycznych i niezbędnych uwag dla młodej mamy, która podejmuje rozszerzanie diety swojemu malcowi.
- Ponownie szeroko omówiony temat rozszerzania diety z wyszczególnieniem w punktach:
- Kiedy Zacząć
- Jak zacząć
- Od czego zacząć
- Co podać
- Czego nie podawać
- Przepisy są otagowane co ułatwia wybór mamom szczególnie tych dzieci, które wykazują konkretne alergie:
- bez jajka
- bez nabiału
- bez glutenu
- wegetariańskie
- na wynos
- ekspresowe
- dobrze na początek
Przepisy posegregowane na posiłki w ciągu dnia to duże ułatwienie dla mamy. Tak więc książka zawiera receptury na: śniadania, zupy, drugie śniadanie, desery i podwieczorek, kolacje, napoje i na samym końcu książki gotowe przykładowe dzienne menu na bazie przepisów z książki.
Alaantkowe BLW książka opinia.
Jeśli jesteś młodą mamą i czujesz się zagubiona w kuchni podczas przygotowywania potraw dla swojego maluszka. To książki Alaantkowe BLW będą świetnym przewodnikiem po tym trudnym, ale satysfakcjonującym okresie przebywania w kuchni. Przepisy w obu książkach posiadają dodatkowe sugestie od autorek co ułatwia podanie dania jak również przygotowanie. Autorki książek prowadzą również Alaantkowy blog gdzie dzielą się dodatkowo przepisami, poradami i doświadczeniami kulinarnymi. W ofercie posiadają również kilka ebooków które jeszcze lepiej pozwalają nie zwariować w kuchni.
- Autor: Anger Joanna, Piszczek Anna
- Sprawdź najlepszą ofertę dla siebie na
Jeśli pragniesz poszerzyć wiedzę w kwestii odżywiania swojego dziecka zerknij na ISOG – instaserial o gotowaniu dla dzieci. Książka zawiera wiele porad pediatrycznych dotyczących prawidłowego żywienia oraz przepisy kulinarne przeznaczone dla całej rodziny. Zobacz również ciekawą wręcz innowacyjną formę książki kucharskiej dla starszych dzieci. Smakowita sensoryka. 21 przepisów dla maluchów, które smakują i rozwijają zmysły!