Dziś proponuję świetną zabawę na wzmocnienie kreatywności, koncentracji, manipulacji palcami (mała motoryka), utrwalenie kształtów oraz kolorów. Choć przygotowanie szablonów wymaga od nas zaangażowania, to uśmiech Twojego dziecka i radosny okrzyk chcę więceeej w pełni niweluje niedogodności przy ich tworzeniu :o).

Jak zrobić szablony do wyklejania bibułą?

To bardzo proste potrzebujesz:

  • nożyczki,
  • długopis/kredki,
  • blok techniczny / cienkiej tektury / kolorowe kartki tekturowe
  • kolorową bibułę
  • szeroką taśmę przeźroczystą

Zaczynamy tworzenie szablonów.
Na sztywnych kartkach/tekturce narysuj, a następnie wytnij obrazki które lubi Twój maluch. W naszym przypadku jest to serce, drzewo oraz dwa zestawy figur geometrycznych.

Kolorową bibułę rozdzielamy na mniejsze fragmenty i kulamy kuleczki.

Następnie podklejamy przezroczystą taśmą okienko obrazka, które będzie kolorowane bibułą i gotowe.

Jeśli masz taśmę dwustronną (a to najlepsza opcja w tej zabawie) dodatkowo przydadzą Ci się białe kartki ksero lub z bloku rysunkowego. Jedna kartka na jeden szablon. Białą kartkę wyklejamy z większym zapasem na całe okienko obrazka i przykładamy szablon.

Szablony wraz z bibułą wręczamy dziecku i nie przeszkadzamy w budowaniu koncentracji.

Ja możecie zauważyć rozwijanie bibuły też miało miejsce i własna twórczość na dekorację serca.
wyklejanki z bibuły dla dzieci

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz