Po kilkunastu tygodniach użytkowania hulajnogi nadszedł czas na mój komentarz o tym gadżecie. Aktualnie oferta hulajnóg jest imponująca. My ostatecznie wybraliśmy Scoot & Ride Highwaykick 3 bez ledów. Dlatego, że była w kolorze różowym, co było niezwykle ważne dla naszego szkraba. Naszym parametrem wyboru było bezpieczeństwo. Zaś brak ledów jest dla mnie atutem. Nie miałam pewności czy nie będą rozpraszać w trakcie jazdy. Więc różowa bez ledów marki premium no cóż więcej chcieć. Zadowolenie dziecka i świadomość, że wybrało się bezpieczną zabawkę powinno gwarantować idealną i beztroską zabawę. No niestety nie do końca tak się stało.

Czy hulajnoga jest bezpieczna dla dziecka?

Jeszcze do niedzieli tak uważałam. Byłam usatysfakcjonowana zakupem mimo czułego nosa, który wyczuwa delikatny zapach gumy z rączek. Liche logo z przodu, które zbyt łatwo się odkształca. Ale niepodważalnym atutem jest szeroki, solidny antypoślizgowy podest – w najnowszym Highwaykick 3 led napis scoot and ride jest w kolorze czarnym. Nasza hulajnoga ma w kolorze białym podobnie jak Highwaykick 1 2w1 więc bardzo szybko się brudzi od butów. I najważniejsze system safety-pad zadecydował, że wybrałam Scoot & Ride. Wysuwana szeroka podkładka umieszczona w dolne przedniej części hulajnogi. System zabezpiecza dziecko przed wywrotką na nierównym terenie. Banalnie łatwo się ją składa. Koła duże, amortyzowane niezwykle ciche i wykonane z trwałego poliuretanu. Tylne koło z błotnikiem oraz intuicyjnym w obsłudze hamulcem. Ponadto koła można ustawić do jazdy na sztywno oraz ułatwiające skręcanie. Zdecydowanie to drugie ustawienie jest lepsze dla malucha, uczy koordynacji, balansu i pracy ciałem. Choć pierwsze próby mogą nie być takie oczywiste dla dziecka, ale wystarczy parę minut, aby opanowało tę umiejętność.
Kontynuując zalety hulajnogi to:

 • 3 stopniowa regulacja wysokości rączki 62 – 82 cm
 • dedykowana dzieciom od 96 – 120 cm
 • sugerowany wiek 3 – 7 lat
 • maksymalna i górna granica wagi dziecka do bezpiecznej jazdy to 50 kg
 • waga hulajnogi 2,6 kg

Takie same parametry techniczne ma najnowszy model  Scoot & Ride Highwaykick 3 led – dodatkowo posiada ledy w kołach i wykończenie w czarnym kolorze. Lifting jak najbardziej na plus.

I przechodząc do sedna. Korzystając w końcu z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer. Jazda na hulajnodze po bulwarach sprawiała ogromną frajdę Zosi. Tylko i wyłącznie przypadek i opatrzność uchroniła nas od kontuzji. W pewnym momencie naszej wycieczki postanowiliśmy, że jednak zmieniamy kierunek trasy i mimowolnie podniosłam hulajnogę za rączkę, która została mi w dłoni!!!! Śruba łącząca drążek z podestem wypadła. Jedna część śruby została znaleziona raptem 1,5 metra od hulajnogi.

Beż śruby ani rusz. Spacer nie był do końca przyjemnością niosąc hulajnogę na dwie dłonie 🙂

Hulajnoga zakupiona w kwietniu dotychczas używana do zabawy po mieszkaniu. Pogoda i okoliczności nie dawały możliwości wyjścia w teren. I koniec końcem na zewnątrz użytkowana była jedynie 2 razy! tak 2 razy! pierwszy raz w czwartek (3.06) zaś drugi w minioną niedzielę.

Napisałam do dystrybutora Scoot & Ride opisując swój problem. Uprzejma Pani odpisała mi bardzo szybko – „śruba musiała być poluzowana” Proszą o sprawdzanie śrub co jakiś czas. Oczywiście w takiej sytuacji wyślą mi nową śrubę do ponownego zamontowania. Zaistniała sytuacją budzi we mnie ogromny dyskomfort na samą myśl o aktywnym użytkowaniu hulajnogi.

W instrukcji obsługi napisane jest, że warto co jakiś czas sprawdzać wszystkie śruby. O ile o kołach miałam świadomość i zasadniczo czujne oko wypatrzy powstające luzy i drgania. Tak nie przyszło mi do głowy, że należy bacznie obserwować fabryczny element łączenia po tak krótkim i rzadkim eksploatowaniu od zakupu. Bardzo możliwe, że tylko my uśpiliśmy swoją czujność. Jeśli natomiast jest nas więcej to mam nadzieję, że tym postem uda się uchronić przed ewentualnymi problemami,

Mam świadomość, że nasza sytuacja to ewenement. A swoim wpisem chciałam zaalarmować posiadaczy hulajnogi, aby przez każdą aktywnością sprawdzić stabilność śrubek. O kontuzje nie trudno, a lepiej zapobiegać niż leczyć. I trzeba mieć świadomość – że to tylko przedmiot i może się zwyczajnie popsuć szybciej bądź później.

Kończąc mój wpis dodam że korzyści jazdy na hulajnodze są ogromne i warto taką zabawkę swojemu dziecku kupić.

 • uczy kontroli ciała
 • kształtuje równowagę dziecka co rzutuje na prawidłową postawę ciała
 • wzmacnia mięśnie w partiach brzucha, grzbietu oraz pośladków
 • wspiera motorykę dużą
 • orientację w przestrzeni
 • usprawnia pracę oby półkul

Jednakże, należy mieć na uwadze! Jeśli Twoje dziecko wykazuje wadę postawy, płaskostopie, koślawość nóg, kolan, śródstopia to zanim kupisz hulajnogę skonsultuj zakup z fizjoterapeutą. Gdyż nieprawidłowa jazda dziecka z dominacją na jedną nogę może pogłębiać Wasz problem. I to co wypracujecie ćwiczeniami ze specjalistą czy sami w domu, możecie zniweczyć właśnie hulajnogą.

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz