Parafrazując uroczego pieska z Psiego patrolu nie wyrzucaj wykorzystaj przychodzę dziś z tym właśnie melodyjnie brzmiącym hasłem, aby uratować naturalny jogurt na granicy daty ważności przed wyrzuceniem za dzień czy dwa do kosza. Więc jeśli nie mam ochoty na klasyczny jogurt z owocami czy też nie masz pomysłu na dodanie go do obiadu, a data ważności drepcze po kieszeni to polecam błyskawicznie robiący się deser kakaowy.

Do przygotowania tego deseru będzie potrzebny jogurt jeśli masz duże opakowanie to duże jak małe to i małe będzie wówczas do smaku będzie trzeba lawirować z doprawieniem dodatkami.

  • Jogurt naturalny
  • kakao
  • miód lub syrop klonowy lub nic!
  • ekspandowana pszenica z miodem
  • borówki amerykańskie lub inne ulubione owoce

Jogurt dokładnie wymieszać łyżką z kakao oraz słodzidłem odłożyć na bok. W tym czasie szukamy w kredensie klimatycznych salaterek w razie konieczności przepłukać od kurzu.. wysuszyć. Do pucharków dać na dno doprawiony jogurt -> garść pszenicy -> owoce -> ponownie partę jogurtu -> pszenica -> udekorować obficie owocami. Koniec pracy zasiadamy i zajadamy się ze smakiem.

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz