Właściwie to napiszę tak tęsknię za kuchenką gazową. Tęsknie za pyrkającym rosołem i opalaną cebulą na gazie. I tym samym tęsknię za tradycyjnym stalowym czajnikiem z gwizdkiem. Obecnie kuchenki gazowe są wypierane na rzecz indukcyjnych i ceramicznych. Albo jak w przypadku mieszkania w bloku, jesteśmy (ja) zmuszeni do posiadania indukcji lub ceramiki. Nie będę się zagłębiała w plusy i minusy tych płyt. Bo nie mam do tego odpowiedniej wiedzy. Ale to, za czym tęsknię, to prostota, która w przypadku tradycyjnego czajnika jest niezwykle satysfakcjonująca. Kupienie obecnego czajnika bez mała trwało blisko 2 lata. Nie mogłam zdecydować się na markę i model ciągle coś mi nie pasowało, a właściwie woda gotowana w rondelku też zaparzała herbatę i zioła.

Jednak wizyty znajomych mocno zmotywowały mnie do zakupu czajnika. Moje oczekiwania wobec niego były następujące:

 • pojemność 1litr
 • wnętrze czajnika wykonane ze stali
 • nie potrzebuję czajnika z panelem sterowania
 • nie pomyślałam o hałasie, a teraz wiem, że to też powinnam wziąć pod uwagę

Czajnik elektryczny jaki wybrać?

Jeśli wahasz się czy kupić czajnik plastikowy, ceramiczny, szklany czy stalowy to przede wszystkim określ swoje potrzeby i budżet wówczas znacznie łatwiej będzie Ci podjąć najlepszą decyzję. Był moment, że rozważałam szklany lub ceramiczny czajnik, ale ostatecznie żaden mnie nie ujął na tyle, aby go kupić. Chciałam model zdecydowanie z jak najmniejszą ilością tworzywa sztucznego, a niestety wiele szklanych czajników ma takie pokrywki, dziubki oraz filtry.

Czajnik Enfinigy to nasz pierwszy produkt marki Zwilling w kuchni. Wybrałam go ze względu na to, że stalowy dzbanek na wodę wykonany jest z jednego kawałka stali bez żadnych łączeń i szwów. Wydawało mi się ze zdjęć katalogowych, że również pokrywka od wewnątrz jest w pełni stalowa bez żadnych elementów tworzywa sztucznego. Niestety tak nie jest, ale o tym piszę niżej.

Osoby idące z duchem technologicznym przy zachowaniu potrzeb tradycji i prostoty powinny zwrócić uwagę na czajnik Zwilling Enfinigy Pro o pojemności 1,5 litra. Czajnik posiada stację z panelem sterowania i możliwością ustawienia temperatury. Co ciekawe, czajnik ma również bezszwową konstrukcję i nie posiada czujnika temperatury na dnie. To może być przekonujący argument dla tych, którzy lubią prostotę połączoną z nowoczesnością.

czajnik elektryczny stalowy zwilling enfinigy recenzja
Na rączce jest przycisk otwierający pokrywę czajnika
Włącznik praktyczny i poręczny dodatkowo jest podświetlany (akurat na zdjęciu czajnik jest wyłączony).

Czajnik elektryczny Zwilling Enfinigy 1.0 litr jego wyjątkowe cechy:

 • czajnik można kupić również o pojemności 1,5 litra
 • dzbanek wykonany jest ze stali nierdzewnej o bezspoinowej/bezszwowej konstrukcji, co gwarantuje brak przecieków na łączeniach, bo ich nie ma.
 • praktyczna i czytelna wybita miarka na wewnętrznej ściance dzbanka
 • ugotowana woda jest klarowna, a zaparzone zioła lub herbata są pozbawione osadu
 • czajnik elektryczny wykonany jest z bardzo dobrych komponentów. Wszystkie części czajnika włącznie z kablem i wtyczką są praktycznie bezwonne, a jeśli już miałabym go opisać to, jest to delikatnie wyczuwalny przyjemny zapach typowy dla nowego, dobrej jakości produktu agd. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie tutaj Zwilling. Piszę o tym, ponieważ jest wiele osób, które zwracają na to uwagę i jest to dla nich niepodważalny wskaźnik jakości produktu, a w efekcie decyzji zakupowej.
 • czajnik nie wydziela również żadnego nieprzyjemnego zapachu podczas gotowania wody
 • po zagotowaniu maksymalnej ilości wody, dotknięcie obudowy ręką nie powoduje poparzenia. Obudowa jest jedynie przyjemnie ciepła. To pokazuje, że izolacja i zewnętrzna powłoka czajnika jest rzeczywiście wykonana z wysokiej jakości komponentów
 • z lenistwa wybrałam model srebrny, bo łatwiej go utrzymać w czystości niż czarny
 • automatyczny wyłącznik gwarantuje ochronę przed suchobiegiem oraz przegrzaniem
 • zaprojektowany w Mediolanie przez włoski duet projektantów, opracowany przez Zwilling w Niemczech, a wykonany w Chinach.
 • czajnik jest wygodny w transporcie ze względu na swój prosty, elegancki kształt i automatyczny zwijacz kabla, ale nadanie mu tytułu praktyczny „czajnik turystyczny stalowy” jest nie na miejscu, ze względu na jego wymiary. Przypomnę, że mój czajnik jest pojemności 1.0 litra.

Długość: 13.5 cm
Szerokość: 13.5 cm
Wysokość: 21 cm
Pojemność: 1 ltr
Masa: 1.15 kg 1.4 kg

Zwilling czajnik stalowy co mi się w nim nie podoba.

 • kraj produkcji. Z informacji na stronie producenta z ofertą czajnika można odnieść wrażenie, że produkują zgodnie z wielowiekową tradycją firmy w Solingen (Niemcy). Niestety, dotyczy to tylko wybranej części ich asortymentu, np. noży. Zaś naklejka na kartonie wyraźnie wskazuje, że czajnik jest produkowany w Chinach.
 • pokrywka otwiera się jedynie pod kątem 70 stopni. Przy nalewaniu wody w kranu jest to najbardziej uciążliwe.
 • filtr antywapienny/przeciwapienny wykonany częściowo ze stali nierdzewnej – zastanawia mnie właściwie stwierdzenie częściowo. Prawdopodobnie chodzi o element samego montażu filtra, który jest wykonany z tworzywa sztucznego. Myślę, że warto by było, aby projektanci pomyśleli również o innym wykończeniu krawędzi pokrywy, gdzie obecnie jest przezroczysta uszczelka z tworzywa sztucznego może na rzecz stali? Bardzo możliwe, że oczekuję zbyt wiele i w rzeczywistości czajnik nie otrzymałby optymalnych punktów za bezpieczeństwo użytkowania w procesie certyfikacji i testów. Mimo to warto zastanowić się nad skonstruowaniem czajnika elektrycznego, w którym ani woda, ani para podczas gotowania nie mają kontaktu z plastikowymi elementami.

  Z badań naukowych wynika coraz więcej przesłanek, że wysoka temperatura wody i pary wodnej może negatywnie wpływać na plastik. Mam tu na myśli wytrącanie się cząsteczek mikroplastiku do wody. Przygotowując opinie na blog o Enfinigy mogę śmiało napisać, że obecnie nie ma na rynku w pełni stalowego czajnika elektrycznego. W każdym czajniku w zależności od producenta i ceny jest go więcej lub mniej np: pokrywka lub uszczelka w stalowej pokrywce, okienko z miarką, sitko przeciwwapienne czy elementy uchwytu pokrywki i samego sitka.

  Porównując czajniki z Enfinigy stwierdzam, że pozytywnie wyróżnia się on na tle innych. Zacisk do filtra i uszczelka to jedyne elementy z tworzywa sztucznego, które mają kontakt jedynie z parą wodną. Jeśli możesz pójść na kompromis w tej kwestii to estetyka oraz wykonanie tego czajnika jest warta uwagi i zakupu. A muszę wspomnieć, że czajnik elektryczny 1 litr zwilling enfinigy kosztuje 329zł.
Sitko antywapienne posiada zaczep/zacisk z tworzywa sztucznego

Zwilling czajnik opinie

W internecie zarówno w porównywarkach i sklepach ma pozytywne i właściwie się z nimi zgadzam.

 • czajnik elektryczny ma moc 1850 watt
 • producent daje 5 lat gwarancji na czajnik
 • stabilny, dobrze wypoziomowany z podkładką grzejącą
 • estetyczny i bardzo elegancki design,
 • bardzo dobrej jakości stal bez wgnieceń i dziurek.
 • wybita całkiem dobrze czytelna miarka
 • pokrywka stabilna i dobrze przylega do korpusu.
 • jest dość głośny, ale stalowe czajniki niestety tak mają o czym dowiedziałam i przekonałam się po zakupie.
 • długość kabla 75 cm
 • mimo jedynie litrowej pojemności to czajnik jest wysoki gabarytowo zbliżony jest do klasycznego czajnika z tworzywa sztucznego o pojemności 1,7 litra. Jest to z pewnością związane z wysokiej jakości izolacją. Wys: 21cm, sz: 13,5cm, waga,1,15kg.
 • Czajnik wykonany ze stali nierdzewnej posiada dwuścienną obudowę, która się nie nagrzewa do wysokich temperatur.

Zwilling czajnik elektryczny głośność pracy

Obejrzyj film, a dowiesz się jak głośno pracuje czajnik elektryczny Zwilling, ponadto pokarzę do jakiej temperatury nagrzewa się obudowa i jak długo trwa zagotowanie 1 litra wody. Mam nadzieję, że filmik rozwieje wszelkie wątpliwości i ułatwi podjęcie decyzji o zakupie. Nie spodziewajcie się w najbliższym czasie kolejnej recenzji czajnika, ponieważ zakupiony w grudniu Zwilling jest satysfakcjonujący i nie zamierzam go wymieniać na inny model. Podejrzewam, że producenci również nie będą chętni, aby wysłać mi czajnik elektryczny do przetestowania i zrecenzowania na blog ponieważ mam zbyt cierpki konsumencki punkt widzenia.

Czajnik tradycyjny lub elektryczny to jedno z niezbędnych urządzeń kuchennych. Warto poświęcić czas na wybór bardzo dobrego modelu do swojej kuchni, aby służył nam przez wiele lat w codziennej przygodzie z gotowaniem.

Thermomix towarzyszy czajnikowi na płycie kuchennej. Jeśli wahasz się go kupić lub borykasz się z uporczywymi przebarwieniami misy to przeczytaj moje posty o tym, jak praktycznie i bez kostek do zmywarki poradziłam sobie z przebarwieniami misy oraz podpowiadam, jak skutecznie myć ręcznie noże do thermomixa.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz